oferta

Budowa farm PV, koszt wybudowania

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji

Jako generalny wykonawca kompleksowo realizujemy wszystkie etapy inwestycji w budowę farmy fotowoltaicznej. Uzyskiwanie i procedowanie oficjalnych pozwoleń wymaganych do realizacji projektu, wdrażanie, budowa, uruchomienie oraz testy instalacji są wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i z wykorzystaniem najnowszej dostępnej technologii. Poradzimy sobie z każdym rodzajem instalacji fotowoltaicznych. Jesteśmy grupą ekspertów, którzy jak nikt znają się na budowie farm PV.

Jaki jest koszt budowy farmy fotowoltaicznej?

Aby odnotować zyski, zazwyczaj trzeba najpierw ponieść pewne koszty – nie inaczej jest w przypadku budowy farm fotowoltaicznych (zarówno tych stosunkowo niewielkich, o mocy 40, 100, 200 czy 500 KW, jak i większych inwestycji o sile 1 MW). Na szczęście wykładanie funduszy na tego typu projekty jest niezwykle opłacalne – wciąż zwiększają się ceny skupu energii elektrycznej. Jaka jest więc cena budowy farmy fotowoltaicznej o przykładowej mocy 1 MW? W zależności od wykorzystanych komponentów może ona osiągnąć wartość nawet około dwóch milionów złotych. Paradoksalnie, mniejsze projekty są nieco droższe, ze względu na fakt, że koszty nie skalują się w tym przypadku z mocą.

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku dzierżawy ziemi pod budowę systemu fotowoltaicznego. Jedną z największych zalet tego typu inwestycji jest fakt, że wszystkie koszty budowy solarnej farmy PV ponosimy my. Realizacja projektu spoczywa więc na naszych barkach – Ty musisz tylko wydzierżawić swoją ziemię. Ile płaci się za farmę fotowoltaiczną zamontowaną na powierzchni jednego hektara? Absolutnie nic! To prosty sposób na zarobek! Sprawdź udostępniony w zakładce „Dzierżawa gruntów” kalkulator, jeżeli interesuje Cię wyliczenie konkretnego przychodu. Za pomocą tego narzędzia możesz obliczyć zysk za dzierżawę ziemi pod farmę fotowoltaiczną od 1 ha wzwyż.

Numer 1

Studium wykonalności

W sposób precyzyjny oceniamy i analizujemy potencjał projektu, zapewniając tym samym wsparcie dla procesu decyzyjnego poprzez obiektywne, racjonalne określenie jego mocnych i słabych stron oraz możliwości, a także zagrożeń z nim związanych. Określamy zasoby niezbędne do realizacji projektu oraz oceniamy szanse na jego powodzenie. Obliczamy też koszt założenia farmy fotowoltaicznej.

Dokonujemy:

  • oceny uwarunkowań prawnych i lokalizacyjnych,
  • oceny uwarunkowań technicznych i wydajnościowych instalacji PV (prognoza produktywności),
  • analizy ekonomicznej inwestycji.
Numer 2

Projektowanie

Wiemy, jak wybudować farmę fotowoltaiczną – sporządzamy projekty budowlane zamienne, projekty wykonawcze farm fotowoltaicznych oraz magazynów energii. W procesie projektowania zwracamy uwagę nie tylko na poprawność techniczną, ale również optymalizujemy CAPEX inwestycji oraz uwzględniamy przyszłe koszty OPEX. Nie przejmuj się kwestiami takimi jak: ile kosztuje oraz ile trwa budowa farmy fotowoltaicznej – zajmiemy się wszystkim!

Numer 3

Budowa projektu

Od 2017 roku realizujemy prace budowlane farm fotowoltaicznych, pełniąc rolę Generalnego Wykonawcy. Jesteśmy jedną z najlepszych firm budujących farmy fotowoltaiczne w Polsce. Roboty wykonujemy pod nadzorem wyłącznie własnej, wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej i własnymi ekipami budowlanymi. Działają bez podwykonawców oraz wykorzystują własne zasoby sprzętowe. Gwarantujemy jakość i terminowość wykonania inwestycji. Oczywiście uzyskujemy też decyzję o warunkach zabudowy farmy fotowoltaicznej, a co za tym idzie – pozwolenie na jej budowę.

Realizujemy projekty w tzw. formule TURN-KEY („pod klucz”).

Zajmujemy się budową tak niewielkich, składających się z paneli PV farm fotowoltaicznych o mocy 100 KW i powierzchni od 0,5 do 2 ha, jak i większych instalacji o mocy przekraczającej jeden megawat.

Numer 4

Montaż instalacji elektroenergetycznej

Wiedza z zakresu energetyki zawodowej, kwalifikacje kadry inżynierskiej oraz doświadczenie na rynku polskim pozwalają nam w pełni kontrolować cały cykl powstawania elektrowni fotowoltaicznych. Jako firma wpisana do wykazu wykonawców kwalifikowanych przez Operatorów Sieci Dystrybucyjnych (OSD) realizujemy również zakres prac zakładu energetycznego.

Numer 5

Testy i uruchomienie

Na tym etapie jako jedni z nielicznych na rynku polskim przeprowadzamy testy jednostki wytwórczej wskazujące spełnienie wymogów kodeksu sieci NC RfG, które regulują zasady przyłączania jednostek wytwórczych do sieci. Uzyskanie dokumentu modułu wytwarzania energii – PGMD jest podstawą do wydania przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej ostatecznego pozwolenia na użytkowanie.

Chcę skontaktować się w sprawie budowy farmy