Klaster to organizacja zrzeszająca organizacje w celu prowadzenia i wdrażania projektów badawczych oraz wspólnych inwestycji na rzecz m.in. technologii wodorowych. Celem projektu jest też działalność edukacyjna w obszarze ekologicznych rozwiązań.

Obecność Alsevy w gronie Klastra Wodorowego pozwala uzyskać status wiodącej firmy w obszarze gospodarki związanej z zastosowaniem technologii wodorowych. ALSEVA dołączając do organizacji włączyła się bezpośrednio w promocję i wdrażanie rozwiązań krajowych w zakresie budowania potencjału technologicznego kraju.

Takie działania mają na celu wspomóc polską gospodarkę i wynieść ją na zupełnie nowy technologiczny poziom, który sprawi, że stanie się ona bardziej konkurencyjna – zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza nią.

Klaster wodorowy. Projekty

Klaster Wodorowy realizuje szereg eko-projektów, które wspomagają proces transformacji energetycznej. Efektem pracy członków Klastra jest m.in. Pomorska Dolina Wodorowa, która ma celu zwiększyć udział wodoru jako paliwa w transportowym mikście energetycznym województwa pomorskiego.

Więcej o naszym udziale w produkcji „zielonego wodoru” przeczytacie tutaj: https://alseva.pl/green-hydrogen/


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *