Zdarza się, że nie mamy co zrobić z nieużytkiem pola, a nie chcemy przeznaczać go na budowę nieruchomości. Co więcej, ziemia jest niskiej klasy i niekoniecznie nadaje się do uprawy roślin czy warzyw. Zamiast świecić pustkami, daj sobie szanse na korzyści i wydzierżaw swój grunt pod farmę fotowoltaiczną. Gwarancja zwrotu murowana!

Posiadanie gruntu to dobre zabezpieczenie dla właściciela. Niestety czasem zdarza się, że zostaliśmy z kawałkiem ziemi, który leży odłogiem lub jest wydzierżawiony za symboliczną opłatę. Na szczęście „zielona transformacja energetyczna”  daje szanse na skuteczne wykorzystanie właśnie takich pól. Wystarczy, że wydzierżawisz ziemię pod farmy fotowoltaiczne. To przyniesie wymierne korzyści, z których cieszyć się można przez lata. Działka będzie sama pracować na Ciebie, a po zakończeniu wieloletniej umowy dzierżawy nadal będzie Twoją własnością.

Dzierżawa gruntu pod farmy fotowoltaiczne. Korzyść numer 1: długofalowy zysk

Wydzierżawiając swój grunt pod farmę fotowoltaiczną, najmujący otrzymuje gwarancję wieloletniego zysku za wynajmowanie swojego gruntu. O jakich kwotach mowa? To zależy od kilku parametrów, które wpływają na ostateczny koszt realizacji farmy w danej lokalizacji, ale za 1 hektar ziemi można już liczyć na kwotę od 12 000 zł/rocznie, co w perspektywie wynajmu na lata – ok. 30 lat, daje korzyści rzędu nawet 360 000 tys. zł plus coroczna waloryzacja o wskaźnik inflacji. Brzmi jak całkiem dobra inwestycja i gwarancja stałego dochodu – niemal bez kiwnięcia palcem.

Dzierżawa gruntu. Korzyść numer 2: czystsze powietrze

Przeznaczając swoje pole na farmę fotowoltaiczną, dokładamy swój wkład w rozwój zielonej energii w Polsce. Produkcja energii ze słońca znacznie przykłada się do poprawy jakości powietrza, bo dając możliwość inwestowania w źródła odnawialne, tworzymy alternatywę dla tworzenia energii przez spalanie węgla, gazu czy drewna.

Wielkopowierzchniowe farmy fotowoltaiczne to bezpieczny sposób na poprawę efektywności energetycznej regionu. Duże farmy są w stanie przeznaczać wyprodukowaną energię nie tylko dla indywidualnych odbiorców, ale też dla firm i przedsiębiorstw. W ten sposób tworzy się czysta energia, dzięki której producenci eliminują lub minimalizują ślad węglowy w swoich produktach.

Dzierżawa gruntu. Czego musimy oczekiwać od najemcy?

Bardzo ważne jest, by osoby zainteresowane dzierżawą swojej działki pod farmę fotowoltaiczną, zaufały rzetelnemu najemcy, który nie tylko profesjonalnie i konkretnie zaprojektuje i zrealizuje projekt, ale też posiada własne zasoby projektowe i budowlane, dzięki którym powstawanie działki pójdzie sprawnie. Unikajmy pośredników, gdyż taka współpraca może spowodować, że inwestycja na naszym gruncie może nie dojść do skutku.

Dzięki wzrostowi świadomości Polaków oraz rozwojowi fotowoltaiki w Polsce, na rynku od lat działają fachowe firmy, które zajmują się realizacją farm PV „pod klucz”. Jedną z nich jest krakowski deweloper ALSEVA Innowacje, który proponuje wieloletnie umowy dzierżawy gruntów klasy IV, V, i VI z przeznaczeniem na lokalizacje inwestycji. Jako generalny wykonawca z doświadczeniem w realizacji ponad 200 MW, posiada własne biuro projektowe oraz w pełni wyposażone zasoby wykonawcze, co daje niezależność i gwarancję przeprowadzenia procesu od A do Z.

Nie masz pomysłu na swoją działkę? Zgłoś się do wybranego dewelopera i daj sobie szanse na korzyści.

Jak zgłosić swoją działkę do ALSEVA? Sprawdź: https://alseva.pl/dzierzawa-gruntow/


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *